Perspektywa Lauren #3 Blogowanie, moje początki, czy łatwo zostać blogerem/blogerką?

Hej! To już trzecia część perspektywy. Wiem trochę późno ją piszę no, ale trzeba w końcu ją kiedyś napisać. Zanim dojdę do omawiania naszego tematu poinformuje Was o zakończeniu Perspektywy. Więc Perspektywa będzie mieć 10 części (z góry piszę, że ze seriami nie mam zamiaru skończyć). Mam dużo pomysłów co do drugiej serii.

Blogowanie

blog_pl_logo_RGB

Przejdźmy od podstawy. Co to jest blog? Jakbym to mogła Wam krótko zdefiniować. Blog ( z angielskiego pamiętnik internetowy) to rodzaj zawierający wpisy, zdjęcia, filmy, porady itp.

Moje początki

Na pewno Was to ciekawi. Po pierwsze nikt mnie nie zainspirował ani zachęcił do stworzenia bloga oraz pisania na nim. Początki, wiadomo jak to początki było trudno, krótkie, niedopracowane wpisy. Jeśli miałabym spojrzeć na wpisy ze stycznia kiedy zaczynałam i spojrzałabym na wygląd wpisów teraz powiedziałabym „Wow”. Zmieniło się bardzo dużo. Moje pisanie, wygląd, dopracowanie bloga oraz oczywiście Wy czytelnicy. Na początku nikt mnie w ogóle nie czytał. Moi znajomi nie mieli żadnego pojęcia o tym, że prowadzę bloga. Po kilku miesiącach zmieniało się to. Wyobrażam to sobie jako taki szybki film z wpisami z marca, lutego, kwietnia… Lecz jedno wiem. Kilka koleżanek z mojej klasy gra w Star Stable i zagląda na mojego bloga. Niektóre same mają swoje blogi w tematyce o tej grze. Znajomi wchodząc na tą stronę myślą „Nie będę gorsza też założę bloga!”. Tak to się wszystko „rodziło”. Dziewczyny, które założyły sobie blogi do dzisiaj (według mnie) nie mają dopracowanego wygląd jak i pisania. Pamiętajcie! To tylko moje zdanie Wy możecie mieć inne.

Czy łatwo zostać blogerem/blogerką?

Teoretycznie łatwo w praktyce nie. Na miano blogera/blogerki trzeba sobie zasłużyć. Nie, to nieprawda o tym, że ten co ma bloga jest blogerem. Nie wystarczy mieć domeny na blogspot.pl czy blog.pl. Należy systematycznie pisać wpisy na nim. Przestańmy trzymać się tego „Każdy może zostać blogerem wystarczy założyć bloga i pisać” zamienię to na typową prawdę „Każdy może spróbować być blogerem oraz zacząć pisać na nim inaczej zacząć przygodę z blogowaniem”.

To wszystko w tej Perspektywie. Mam nadzieje, że miło się ją czytało! Do następnego wpisu ♥ Pa!

♥Delly♥

7 comments on “Perspektywa Lauren #3 Blogowanie, moje początki, czy łatwo zostać blogerem/blogerką?
  1. Świetna ta część! Wreszcie pokazałaś nam co to znaczy być blogerką oraz to, że nie wystarczy mieć bloga aby być blogerką! Super ♥

    • Tak! Bardzo mi się podoba ta seria jest inna. Nie to co inne blogerki robią. Mam na myśli wpisy co dzisiaj robiłam np. Byłam dzisiaj w Srebrnej Polanie. Robiłam zadania. Było fajnie. Komentujcie i lajkujcie. Co to są za blogerki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>